חינה בבר מצווה

חינה בבר מצווה

טקס החינה הפופולרי מאוד לפני החתונה, זולג אט אט, אבל בטוח לטקס בר המצווה, קשה למצוא לטקס החינה שנחגג בסמוך לחתונה סימוכין יצוקים במקורותינו וקשה שבעתיים להתחככות איך התחיל להיות טקס חינה חלק אינטגרלי גם בחגיגות בר מצווה. זה יכול להיות נעוץ ברדיפה שלנו אחרי טריינדים חדשים שיוסיפו נופך ועניין לאירוע שלנו. למען האמת, הטקס רווי בסמלים שמשמעותם ברכה, אז זה יכול להתאים לכל שמחה.ולשמחת בר המצווה?
מסתבר שיותר ויותר הורים מוסיפים טקס חינה כחלק מרפרטואר הערב, ובדרך כלל הוא נחגג לקראת סוף האירוע אחרי המנה העיקרית. חתן בר המצווה לובש בגדי חינה כמוהם האורחים מתכבדים בתלבושות חינה ססגוניות וצבעוניות, בהשפעת ארצות המגרב של צפון אפריקה. טקס מריחת החינה והענקת הזהב השאול מטקסי החינות שלפני החתונה מועבר בדיוק מופתי גם לשמחת בר המצווה. איחולים לבביים ושירי חינה הם חלק מטקס חינה בבר המצווה, גם מקומם של עוגיות החינה המרוקאיות השופעות מתיקות אינו נפקד מטקס חינה הנערך בבר מצווה. האורחים נוהגים לערוך תהלוכה שמחה עם מגשי עוגיות מעל ראשיהם וחתן בר המצווה בתוך אפריון  בראש התהלוכה. זה יפה וססגוני, ובסך הכל מוסיף עוד נדבך לשמחה וברכה גדולה מהמשפחה.

רוצים לחגוג חינה בבר המצווה שלכם?
אם החלטתם לערוך טקס חינה לחתן בר המצווה שלכם, תצטרכו להתקשר מבעוד מועד, עם חברה להפקת חינה שתארגן את התלבושות לאורחים, תעצב אוהל חינה מסורתי ובעצם תנהל את הטקס, כמובן שתמיד תוכלו לעשות זאת בכוחות עצמכם, כפתנים לנשים ג'לביות ותרבושים לגברים בהחלט יעשו את העבודה ויתנו הרגשה של טקס חינה מכובד. אני מניח שלא תזדקקו לדיג'יי המתמחה בחינה, יחד עם זאת מומלץ לספר לתקליטן שלכם שאתם אמורים לחגוג טקס חינה על-מנת שהוא יוכל להיערך בהתאם עם מספר שישרים לחינה.
כמובן שמומלץ להוסיף עוגיות מרוקאיות, ספינג' ומופלטה שיוסיפו טעם וצבע והרה לכם חינה מושלמת.

חינה בבר מצווה בכותל
בישראל של שנות 2011 אנו עדים למספר לא קטן של אירועי בר מצווה בכותל המערבי בירושלים. אירוע שובר שיגרה מלא בקסם ירושלמי עטוף בקדושה הנוטפת מאבני הכותל הוא ללא ספק טקס מרשים, החגיגה מתחילה בשערי הכניסה לעיר העתיקה עם תהלוכת מתופפים ונמשכת לתוך רחבת הכותל, שם יניח חתן המצווה תפילין ויעלה לתורה בפעם הראשונה. הסעודה המלווה את השמחה נערכת על פי רוב באחת מהמסעדות בירושלים. אחרי שלב הדרשות מוצאים את העוגיות עם כערת החינה מטבלים בשירים וריקודים והנה לנו טקס חינה הנערך במסגרת בר מצווה בכותל. זה כמעט ולא משנה את העלויות אבל מוסיף שמחה על שמחה ואנחנו הישראלים עם שמייחח לא???? אז מי שמתכנן בר מצווה בכותל בקרוב, מוזמן להכנס לקישורים מעל, בקישורים הנ"ל תקבלו מידע רלוונטי ועכשיוי איך לחגוג בר מצווה בכותל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*