להקה לחינה

להקה לטקס חינה

מה התחדש בתחום להקות לטקס חינה מאז להקות החינה של שנות השישים?
בעבר היה מאוד מקובל לשלב להקה בטקס חינה, בזמנו היו אלה להקה עם סגנון עדתי מובהק שניגנו מוזיקה מסורתית מרוקאית או תוניסאית כמו גם מוזיקה הודית וכדו. למעשה לב האירוע מתרכז במוזיקה! אתם יכולים להשקיע במסעדה או באולם חינה יוקרתיים להביא את חברת הפקת חינה עם תלבושות חינה ססגוניות ומפוארות במיוחד, להשקיע בדוכן ספינג' ומופלטה ולהזמין עוגיות חינה מרוקאיות משובחות, אולם ללא המוזיקה המתאימה האירוע לא יתרומם לגבהים אותם היינו רוצים לראות באירוע שלנו.

להקות לחינה  – 2011
היום ישנן מספר מצומצם להקות לחינה אשר מתמחות במוזיקת חינה, בגלל התישתוש בסגנונות ונטישת המוזיקה העדתית הטהורה לטובת מוזיקה אתנית כללית יותר, הלהקות הפועלות בישראל אמורות לדעת מגוון רחב של מוזיקה, פרישה של מוזיקה מכמה סגנונות מוזיקליים מביאה לתוצאות מעולות, כמובן שהסגנון צריך להיות אתני אוריינטלי שהרי טקס חינה מגיע אילנו מארצות המזרח ובראשם ארצות צפון אפריקה. אם אתם רוצים להקה לחינה שלכם אני ממליץ לכם בחום על להקת מתופפי המדבר שהיא שילוב מעניין של מעגל מתופפים ולהקה אינסטרומנטלית המנגנת רפראוטאר רחב של מוזיקה אתנית ומתמחה במוזיקה מרוקאית שורשית בהשפעה ברברית של הרי האטלס ומחוזות הסהרה. הלהקה מאוד פופולרית בקרב חוגגים רבים, זו להקה אנרגטית שירון לונדון כינה אותה ספינת הדגל של עולם המתופפים הישראלי.

בנוסף קימות בשוק להקות בסגנונות מובהקים של מוזיקה מרוקאית, הודית, תוניסאית וכדו, ישנם זמרים לחינה המתמחים ברזי הטקס והם שילוב מעולה בטקס חינה, כאשר המוזיקה היא מוזיקה לייף(מוזיקה חיה) האירוע מקבל נופך אחר איכותי ומסוגנן יותר. בקרוב תוכלו לקרוא כאן על עוד להקות המתמחות בטקס חינה.

קראו כאן חינה ב- בר מצווה בכותל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*